Aneb jakou zvolit podlahovou krytinu. PVC a vinyl je ve své podstatě to samé, tedy alespoň, co se týče materiálu, nazývaným polyvinylchlorid.
Vinylové podlahy jsou v dnešní době poměrně rozšířeným trendem. Rozlišujeme dva druhy dle pokládky, které jsou odlišné nejen způsobem položení, svojí tloušťkou, ale i designem. Konkrétně se jedná o zámkovou , kdy je podlaha položena bez lepení, je to tedy plovoucí podlaha, a jejím položením vznikají dilatační spáry. Druhým typem je lepená vinylová podlaha, kterou je nutné precizně přilepit k zcela rovnému, vystěrkovanému povrchu.
Vinylové podlahy jsou měkké a teplé. Chození po nich je ve všech směrech požitkem. Díky akustickým vlastnostem dokážou tlumit nežádoucí hluk způsobený podpatky nebo tlapkami.
Laminátové plovoucí podlahy mají tendenci být kvůli tvrdému povrchu a nízké hmotnosti hlučnější. Mohou být pod nohama pocitově trochu duté. Výhodou může být nižší cena, naopak nevýhodou je zde nižší odolnost proti tekutinám. Například u psích misek tak často může zejména levnější laminátová podlaha nabobtnat.
S PVC podlahami má spousta lidí spojené spíše negativní názory, kvůli minulosti. Dnešní způsob pokládky je ale mnohem pokročilejší, to se týká i používaných lepidel, které jsou v dnešní době mnohem kvalitnější. Kromě pokročilejších technologií můžete hledat u PVC benefity i v jeho vlastnostech. Výhodou může být například měkkost a větší pocit tepla oproti vinylu. PVC se podobně jako koberce prodává v rolích.
Sice to nemáme v nadpisu, ale rádi bychom zde zmínili ještě lino, resp. linoleum či marmoleum. Většina lidí termín PVC zaměňuje s termínem lino. Nicméně to není to samé. Linoleum je přírodní materiál, většinou bývá tenčí, ale zároveň odolnější, než PVC. Výhodou PVC je podstatně nižší cena než u lina.
Teď, když znáte možnosti:
Zhlédněte nabídku podlah